Srbija - Kitajska/+9/ TIP 1 @1,9
Črna gora - Kanada/+6/ TIP 1 @1,9
Avstralija - Hrvaška 2 @1,25

Srbija je aktualni prvak iz lanskega leta in svetovni prvak iz leta 2009. Kitajce so lani premagali 17-4, kjer so slednji osvojili predzadnje mesto (premagali so le totalne outsiderje Južno Afriko). Če bodo Srbi vzeli tekmo resno, mislim da bodo premagali to HC mejo brez težav.

Črna gora je aktualni vice šampion in zmagovalec izpred dveh let. Črna gora jih je recimo na Olimpijske turnirju leta 2008 v Pekingu premagala 12-0. Brez vidnejših uspehov v preteklosti in tudi v tem primeru bi Črnogorci znali preseči to mejo.

Hrvaška je lanski evropski prvak, v svetovni ligi so osvojili tretje mesto za Srbijo in Črno goro in srebrno medaljo izpred dveh let. Avstralija spada v srednji kakovostni razred, so težek nasprotnik, vendar več kot premagljiv. Na pripravljalnem turnirju v Pescari pred dnevi so Hrvati premagali Avstralce 11-9. Avstralci dan prej izgubili proti Italijanom 11-3. Hrvati bi tu morali zmagati, vendar riskiranja z HCjem tu ne bo.

ZMAGOVALEC SVETOVNE LIGE SE DIREKTNO UVRSTI NA OLIMPIJSKE IGRE V LONDON 2012.